Bezpieczne wakacje w tropikach

Cholestaza ciążowa czyli żółtaczka ciążowa zagraża życiu dziecka

Wakacje w tropikach to marzenia wielu z nas. Oczywiście, warto dążyć do ich spełnienia, co w dzisiejszych czasach nie jest wcale takie trudne, jakie mogłoby się wydawać. W Polsce znajdziemy wiele biur podróży, które oferują tego typu wycieczki i to za całkiem rozsądne pieniądze. Rzecz jasna, można również samodzielnie zaplanować taki wyjazd, co zazwyczaj jest jeszcze tańsze.

Bez względu na to, ile uda nam się zaoszczędzić na wakacjach w tropiku, zawsze będzie to jednak w polskich realiach spora suma. Dlatego też powinniśmy postarać się o to, żeby spędzony tam czas maksymalnie wykorzystać. Pamiętajmy o tym, że urlop może nam zepsuć na przykład choroba. Musimy wiedzieć, że w tropikach żyją inne bakterie, niż w naszym klimacie.

Możemy się więc spotkać tam z chorobami, które w Europie zwyczajnie nie występują. Strzeżmy się ich, bo dla nas mogą okazać się jeszcze groźniejsze niż dla autochtonów. Przed wyjazdem w tropiki można się na niektóre choroby zaszczepić i jest to opcja, którą przynajmniej powinniśmy rozważyć. Trzeba mieć na uwadze, że część szczepionek powinna być podana odpowiednio wcześniej, żeby faktycznie były one skutecznie.

Przed chorobami możemy również chronić się poprzez unikanie niektórych zachowań. Musimy na przykład wiedzieć, jakich potraw i napojów powinniśmy unikać. Pamiętajmy, że znajdujące się w nich bakterie dla miejscowych mogą być całkowicie niegroźne, podczas gdy dla nas już niekoniecznie. Właśnie na takie tematy powinniśmy pozyskać informacje, zanim wyruszymy w podróż.

Physiogel Balsam nawilżający do ciała dawkowanie ostra żółtaczka typu e prowadzi do śmierci

Post Author: Adam