Co wiemy o chorobach tropikalnych

zobacz jak można się zarazić żółtaczką typu b

Z roku na rok można zaobserwować zwiększoną aktywność Polaków jeśli chodzi o różnego rodzaju wakacyjne wyjazdy. Oprócz państw europejskich, coraz większym zainteresowaniem cieszą się kraje bardziej egzotyczne w Ameryce Południowej, Azji czy Afryce.

To dobrze o nas świadczy, gdyż stajemy się bardziej otwarci na świat, zdobywamy wiedze o innych kulturach i stajemy się bardziej tolerancyjni na wszelkie odstępstwa od naszych tradycji. Należy jednak pamiętać, o właściwym przygotowaniu na tego typu podróże, a konkretnie o profilaktyce przeciw różnego rodzaju chorobom tropikalnym, które są niestety zagrożeniem dla osób pochodzących z zupełnie innej strefy klimatycznej.

Niestety z roku na rok można zaobserwować coraz większą ilość przypadków zarażenia się chorobami tropikalnymi przez polskich turystów. Co jest przyczyną takiego zjawiska? Po pierwsze, zła profilaktyka, a właściwie jej brak. Często zastanawiamy się jakie rzeczy ze sobą zabrać w podróż, aby czuć się komfortowo, przez co jednak zapominamy o wszelkiego rodzaju środkach ochronnych przed obcymi bakteriami i wirusami.

Problemem jest również zapominanie o szczepieniach, które przed wyjazdem w daleką podróż, są wręcz obowiązkowe. Po drugie, problem stanowi również naprawdę słaba wiedza o na temat większości chorób. Z pewnością każdy z nas słyszał o malarii czy cholerze, ale jest wiele chorób, o których słyszeliśmy jedynie z nazwy jak wirusowe zapalenie wątroby typu A lub B, czy żółta febra. Dlatego, oprócz stosownej profilaktyki, warto również poczytać o wielu chorobach tak, żeby na przyszłość wiedzieć jak się przed nimi chronić.

requip modutab betnovate

Post Author: Adam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *