Denga – zagrożenie większe od malarii.

szczepienie przeciw wzw typu b jest stosunkowo tanie

Jeśli słyszymy pojęcie: choroba tropikalna, najczęściej kojarzy się ono z malarią. Faktycznie choroba ta uważana jest za najczęściej spotykaną, na którą co roku umiera najwięcej osób. Z racji tego, iż do tej pory nie wynaleziono na nią skutecznej szczepionki, stanowi ona wciąż poważne zagrożenie dla mieszkańców krajów Afryki, a także turystów odwiedzających te rejony.

W ostatnich latach pojawiła się nowa choroba, która zbiera coraz większe żniwo i już dziś mówi się, że jest ona groźniejsza od malarii. Mowa tu o dendze, której wirusem rocznie zaraża się 50 mln osób. W ciągu 50 lat liczba zakażeń zwiększyła się 30-krotnie i w tej chwili jest ona obecna w 125 krajach.

Podobnie jak w przypadku malarii, wirus dengi przenoszony jest przez komary z rodzaju Aedes. Objawy tej choroby zbliżone są do grypy, ale w najcięższych przypadkach może przybierać formę gorączki krwotocznej, która może doprowadzić nawet do śmierci chorego. Istnieje pewna forma szczepionki, ale jak na razie nie gwarantuje ona stuprocentowej skuteczności.

Revolade opinie BOOSTRIX

Post Author: Adam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *