Inne choroby

W krajach z naszej perspektywy egzotycznych nie tylko krajobrazy i kultura jest inna. Znajdziemy tam również takie zagrożenia, które w Europie nie występują. Musimy pamiętać o tym, że świat nie kończy się na starym kontynencie i że to, co u nas jest standardem, w innych częściach świata uznawane może być za luksus. W wielu krajach, które potocznie nazywa się krajami trzeciego świata, poziom higieny jest zdecydowanie niższy niż w przeciętnym europejskim państwie. Jak łatwo się domyślić, związane jest to z dodatkowymi zagrożeniami dla ludzkiego zdrowia. Człowiek jest narażony na częstszy kontakt z bakteriami i pasożytami, które mogą znajdować się na przykład w wodzie czy też w pożywieniu. Co ciekawe, często dla mieszkańców takich państw nie stanowi to większego problemu, ponieważ ich organizmy są uodpornione.

Uważać muszą jednak przyjezdni, którzy pod żadnym pozorem nie mogą konsumować i pić tego, co miejscowi. Do egzotycznych krajów najczęściej jeździmy na wakacje. Oczywiście, powinniśmy być ostrożni i uważać na choroby, jakich możemy się tam nabawić. Dobrze jest się wcześniej zaszczepić na niektóre choroby tropikalne. Rozsądne jest także odpowiednie skompletowanie apteczki podręcznej, która przyda nam się na miejscu. Choroba, nawet niegroźna, podczas wyjazdu wakacyjnego może okazać się sporym kłopotem. Szkoda by było, gdybyśmy urlop spędzili nie na gorących piaskach, a w hotelowym pokoju w łóżku.

Strzeżmy się więc szkodliwych zarazków i pasożytów, jak tylko możemy.

pełen opis żółtaczki znajdziesz w encyklopedii wikipedia i na zoltytydzien.pl Cholestaza ciążowa czyli inaczej żółtaczka ciążowa zagraża życiu dziecka

Post Author: Adam