Podstawowa kwestia – higiena.

sprawdź czym żółtaczka typu b się objawia

Wyjeżdżając w tropiki należy pamiętać, że jest to nie tylko inny klimat, ale również odmienne środowisko i inna flora bakteryjna. Dlatego też dla każdego podróżnika wskazana jest kilkudniowa „aklimatyzacja” w nowym miejscu. Jest jasne, że po długiej podróży najchętniej chcielibyśmy skorzystać ze wszystkich przyjemności jakie oferuje nam nowe miejsce, jednakże dobra aklimatyzacja na pewno zmniejszy ryzyko nieprzyjemnych skutków, jakich możemy doświadczyć podczas pobytu. Na początek unikajmy wysiłku, obfitych posiłków i nadmiernego przebywania w słońcu.

Co się tyczy jednak niebezpieczeństwa ze strony chorób tropikalnych. Najlepsze rozwiązania to oczywiście te najprostsze, a więc najważniejsze to przestrzeganie podstawowych zasad higieny. Częste mycie rąk, spożywanie wody z „pewnego źródła”- najlepiej przegotowanej lub butelkowanej (także do mycia zębów). Należy też podjąć wszelkie działania profilaktyczne. Broniąc się przed owadami stosujmy szczelne ubranie, osłaniające całe ciało i wchłaniające pot.

W przypadku noclegów w lesie zakładajmy moskitiery, a także stosujmy wszelkie preparaty odstraszające owady. Należy też uważać podczas spożywania najróżniejszych przysmaków z lokalnej kuchni. Starajmy się nie ulegać pokusom handlarzy ulicznych i targowych. To co pięknie wygląda może przynieść przykre konsekwencje. Owoce i warzywa należy dokładnie umyć i zawsze obierać ze skóry. Jeśli chodzi o żywność, najlepiej kupować ją w paczkach, w dużych sklepach.

W przypadku nagłego pogorszenia zdrowia należy udać się do lekarza (dobrze jest wiedzieć od początku pobytu gdzie jest placówka służby zdrowia, powinieneś też mieć międzynarodowy dowód ubezpieczenia zdrowotnego wydawany w oddziałach NFZ).

Rotarix BUDERHIN

Post Author: Adam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *