Potencjalne zagrożenia wakacyjne

Groźna żółtaczka gilberta powoduje zabarwienie białkówek oczu na żółto

Mniej więcej cała Europa znajduje się w podobnym klimacie. Mieszkając tutaj jesteśmy więc odporni tylko na niektóre zarazki i szczepimy się na te choroby, które mogą nas tutaj dosięgnąć lub które występują na całym świecie. Kiedy więc wyruszamy na wakacje do jednego z tropikalnych krajów bądź też innego miejsca na świecie, w którym panuje zupełnie inny klimat, to musimy być świadomi czyhających tam na nas zagrożeń.

Kiedy już obierzemy cel naszej wyprawy, to powinniśmy się zorientować, jakie potencjalne zagrożenia możemy tam napotkać. Poczytajmy o tym albo też zasięgnijmy opinii lekarza. Jeśli istnieje możliwość zaszczepienia się na którąś z chorób, jaką możemy tam spotkać, to z pewnością warto byłoby to zrobić.

Koniecznie musimy też wiedzieć, gdzie mogą czekać na nas potencjalne zagrożenia. Na przykład przebywając w Indiach nie powinniśmy raczej spożywać żadnych surowych produktów ani pić nieprzegotowanej wody. Nie sugerujmy się tym, że miejscowi tak właśnie robią, ponieważ ich organizmy są odporne na różne lokalne zarazki i pasożyty.

To co mogą autochtoni, niekoniecznie jest wskazane dla przyjezdnych. Pamiętajmy o tym, że nie tylko poważna choroba może nam zepsuć urlop. Również drobne infekcje mogą sprawić, że na przykład przez tydzień nie wyjdziemy z łóżka, a to byłoby dla nas wysoce niekorzystne.

Kiedy już człowiek wydaje pieniądze na zagraniczne wakacje, to szkoda by było, gdyby spędził ten czas na leczeniu. Bądźmy więc czujni i wystrzegajmy się potencjalnych zagrożeń.

Kivexa ulotka ARZERRA

Post Author: Adam