W jakich krajach najłatwiej się zarazić?

przewlekłe zapalenie wątroby typu b wymaga leczenia i szczepienia

Zagrożenie związane z zarażeniem się chorobą tropikalną jest charakterystyczne głównie dla krajów strefy podzwrotnikowej i równikowej, gdzie panuje zupełnie inny klimat niż w przypadku Polski, a co za tym idzie jest to środowisko zupełnie innych bakterii, na które nasze organizmy nie są uodpornione. Zagrożenie można zniwelować poprzez odpowiednią profilaktykę tj. różnego rodzaju szczepienia, jednak i to czasem może nie dać stuprocentowej gwarancji ochrony przed obcymi wirusami.

Ryzyko zarażenia zwiększa się w przypadku złych warunków sanitarnych panujących w danym kraju. Wiadomo, że w krajach nastawionych na turystykę jak: Egipt, Tunezja czy Turcja, warunki są odpowiednio przystosowane do zagranicznych turystów. Jednakże jeżeli decydujemy się na podróż w głębsze rejony Afryki, musimy liczyć się z odpowiednio gorszymi warunkami do egzystencji.

Największe ryzyko zarażenia malarią występuje w krajach Afryki Południowo-Zachodniej, gdzie wynosi ono 1:13. Równie niebezpieczna pod tym względem, co może być nieco zaskakujące, jest Oceania, gdzie ryzyko wynosi 1:16. Nieco mniejszy współczynnik jest dla krajów Afryki Południowo-Wschodniej – 1:80. Te rejony charakteryzują się największym zagrożeniem, ale należy pamiętać, że ryzyko występuje również w innych częściach świata jak Indie (1:250) czy Azja Południowo-Wschodnia (1:2500).

Wszystkie te współczynniki oczywiście odnoszą się do osób, które nie poddały się odpowiedniej chemioprofilaktyce. Jak widać bez odpowiedniego przygotowania zdrowotnego lepiej się w pewne rejony świata nie zapuszczać.

Seretide 125 ulotka CELSENTRI

Post Author: Adam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *