„Zemsta faraona” – pamiątka wielu podróży

Zakaźne zapalenie wątroby czyli żółtaczka oraz objawy i jej leczenie

Słońce, plaża, palmy, zimne drinki i biegunka, te słowa najczęściej kojarzą się nam z urlopem w tropikach i choć praktycznie wszystkie stanowią element naszego wypoczynku to niestety to ostatnie skojarzenie może przynieść jedynie negatywne wspomnienia. Biegunka podróżnych, inaczej nazywana „Zemstą faraona” potrafi dać się we znaki bardziej niż plagi egipskie. Jest ona najczęściej efektem braku aklimatyzacji w nowym środowisku i nadmiernym „zaufaniem” do miejscowej żywności.

Nie należy nigdy zapominać, że flora bakteryjna każdego człowieka jest uzależniona od kraju pochodzenia. Nie zmienia się ona nawet po wielu latach przebywania za granicą. Dlatego też podczas wyjazdów w tropiki i zderzeniu z zagranicznym pożywieniem reaguje ona „szokiem” co skutkuje rewelacjami żołądkowymi. Kluczem do zapobiegania biegunce jest odpowiednia higiena.

Nie należy nigdy, będąc w obcym kraju, spożywać wody nieprzegotowanej, a już pod żadnym pozorem nie pic wody z kranu. Zalecane jest picie wody butelkowanej, nawet do herbaty i mycia zębów. Drugą rzeczą jest mycie rąk najczęściej jak to tylko możliwe, a także wystrzeganie się od spożywania przysmaków, których pochodzenia nie znamy. Należy również pamiętać, że biegunka może być objawem znacznie groźniejszej choroby jak np. zakażenie amebą.

Największym zagrożeniem, które niesie biegunka jest niebezpieczeństwo odwodnienia organizmu, dlatego osoby chore powinny spożywać duże ilości przegotowanej wody. Równie ważne jest stosowanie odpowiedniej diety, a więc spożywanie produktów chłonących wodę takich jak: ryż, budyń czy kaszka manna. Najskuteczniejszym lekiem na biegunkę jest węgiel aktywny, który wchłania szkodliwe toksyny. Nic jednak nie zastąpi odpowiedniej profilaktyki i zdrowego rozsądku, gdyż to gwarantuje nam, że będziemy mogli cieszyc się udanym urlopem, a nie spędzimy go w hotelowym łóżku.

Retrovir Bisacodyl

Post Author: Adam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *